OFFICE 365 dla e-kształcenia – Sway

Szanowni Państwo,

W czasie konieczności korzystania z wszelkiego rodzaju metod e-kształcenia, chcemy zachęcić Państwa do skorzystania
z przynajmniej kilku narzędzi dostępnych dla wszystkich uczniów i nauczycieli w ramach pakietu Office 365 dla edukacji w Łodzi.
Prezentujemy Państwu podstawowe funkcjonalności najbardziej według nas efektywnych elementów pakietu wraz z prostymi propozycjami ich wykorzystania w pracy „na odległość”.

Krok 2 – przygotuj w aplikacji Sway lekcje z realizowanego materiału – pamiętaj, że
w łatwy sposób możesz przenosić treści (teksty, zdjęcia, filmy, linki itp.) z dowolnych publikacji w Internecie lub zasobów Twojego komputera.

SWAY to narzędzie, które pozwala na przekształcenie tradycyjnych materiałów edukacyjnych w multimedialne i ciekawe wizualnie pokazy. 

Obsługa Sway’a jest bardzo intuicyjna. Głównym obszarem roboczym jest scenariusz, który można swobodnie zmieniać, dopasowując do swoich potrzeb.

Do pól z nagłówkami lub tekstem jest możliwe dodanie zdjęć, dźwięku lub filmu. Pakiety grafik można ułożyć w  atrakcyjne „stosy” lub stworzyć szybkie „porównanie” dwóch zdjęć.

Prezentacje w Swayu można w dowolny sposób łączyć z dowolnymi elementami ze źródeł zewnętrznych. Wystarczy przeciągać zaznaczone teksty, zdjęcia, klipy wideo i inne multimedia ze stron internetowych (np. YouTube), galerii, mediów społecznościowych, plików itp.

Sway jest w pełni zintegrowany z siecią Web.

Przykładowe sposoby wykorzystania Swaya :

  1. jeśli opracujemy szablon zawierający wytyczne do pracy zgodnie z metodą naukową, to uczniowie mogą stworzyć dokumentację do eksperymentów
      i doświadczeń,
  2. podczas zajęć możemy udostępnić jednego Sway’a różnym grupom, które będą wspólnie pracować nad zagadnieniem omawianym w trakcie lekcji,
  3. jeśli chcemy pochwalić się wycieczką, akcją, imprezą, lekcją, możemy szybko przygotować ciekawy tematyczny biuletyn, posługując się gotowymi szablonami,
  4. Sway to również idealne narzędzie do zaprezentowania rozbudowanego projektu na szerszym forum (jako plik pdf, samo otwierająca się prezentacja, element    na stronie www itp.),
  5. w pełni multimedialne, atrakcyjne, ciekawe prezentacje, świetnie sprawdzą się jako nowy rodzaj pracy domowej.

Opracował:

Paweł Ornatowski

Wydział Informatyki, Urząd Miasta Łodzi

Skip to content